Google Adwords ve Diğer Internet Reklam Çözümleri

Internet reklamcılığı, potansiyel müşterilerinize ulaşmanın en iyi yoludur. Reklamlar ile kullanıcıların yapmak isteyecekleri aramalarda karşılarına çıkabilir, marka veya işletmenize ait kampanyaları tanıtarak potansiyel müşterilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Google’da bir arama yapıldığında, binlerce web site listelenir. Bu listenin en üst sırasında yer almanın yolu ise, Google Adwords reklamı vermek ve ilk sayfada kendi yerinizi almak olacaktır. Böylelikle ürün veya hizmetlerinizi tanıtacağınız doğru hedef kitleye ulaşabilir, onlara sunacağınız e-ticaret sitenizle sizi ve ürünlerinizi tanımalarını sağlayabilirsiniz.

İnternet reklamcılığın en büyük payına sahip Google Adwords ile aramalarda üst sıralarda yer alabilirsiniz. Sektörünüze ait aramalarda üst sıralarda marka ve işletmenizi tanıtır, potansiyel müşterinizin de size ulaşmasını böylelikle sağlamış olabilirsiniz.

Ürünlerinizle ilgili satışlarınızı arttırmak için sadece arama motorlarında reklamınız çıkmaz, aynı zamanda ürün veya hizmetlerinize ilişkin doğru web sitelerde yer alan reklamlarda da sizin sitenize yer verilir. Marka ve işletmenize internet üzerinden yeni müşteriler kazanmanın yolunu Google Adwords dijital çözümler ile bulabilirsiniz.

İnternette kullanıcılar, ürün veya hizmetinize dair çeşitli aramalar yaptıklarında, onların karşısına Google Adwords yardımıyla çıkabilirsiniz. Satın almaya hazır oldukları an, hedefleyen reklamlar oluşturarak online müşterilerinizi kazanabilir ve/veya markanızın tanıtımıyla yeni müşteri kitlenizi de geliştirebilirsiniz.

İnternet reklamcılığı konusunda Google Adwords dışında Twitter, Facebook ve Instagram’da da marka tanıtımı, potansiyel kitle ulaşımı veya satışa odaklı çeşitli reklam kampanyaları üretebilir, hedef kitlenize ulaşmanızda size yardımcı olabiliriz.

Ürün veya hizmetlerinizin tamamen satışa yönelik e-ticaret politikası çerçevesinde reklam kampanyalarınızı oluştururken, doğru hedefleme ve sektörünüze yönelik doğru hedef kitle analizleriyle %100 başarı oranlarını yakalıyoruz. Reklamlarınızla ilgili tüm yapamadığınız veya eksik bilgi sahibi olduğunuz konularda da sizlere özel danışmanlık hizmetlerimiz bulunmaktadır.

İnternet Reklamcılığı Hizmetini Neden Tercih Etmelisiniz?

İnternet reklamcılığının gelişmekte olduğu bu zamanlarda, insanlar internet ile alışverişlerini tamamlamak istiyorlar. Son dönemlerde yoğun bir rağbetin de oluşması sayesinde, sanal mağaza açılışlarının da arttığı görülmektedir. Binlerce alışveriş sitesi arasında ön plana çıkmanın en iyi yolu ise, potansiyel müşterilerinizin özel aramalarında 1. sırada çıkmaktır.

Arama motorları başta olmak üzere Facebook, Instagram ve Twittter gibi dünyanın en büyük sosyal medya ağlarında da reklam kampanyalarınızın başlatılarak potansiyel müşterilerinize ulaşmanız, yeni müşteri kazanmak ve satış yapmak konusunda en birinci işlemleriniz olmalıdır.

Markanızı tanıtmak isteyen, müşteri sayısında artış isteyen veya ürün – hizmetleriyle ilgili satış yapmak isteyen sizlere %100 destek sağlıyoruz. İnternet reklamcılığında 10 yılı aşkın tecrübemizle en iyi reklam kampanyalarınızı üreteceğiz. Bu aşamada tüm yaptığımız işlem aşamaları aşağıdaki gibidir.

Neler Yapıyoruz?

Pazar ve Kelime Analizi: Siteniz ve rakipleriniz, sektörünüze uygun olarak analiz edilir. En doğru kampanyaları oluşturmak için, doğru hedefleme analizi ve raporlaması yaparız. Hedefleriniz kısa sürede belirlendikten sonra, en hızlı şekilde potansiyel müşterilerinize ulaşabilmeniz için, doğru kelime analizleri ile internet reklam kampanyalarınız oluşturulur.

Hesap Oluşturma: Google Ads veya diğer sosyal medya reklam yönetim alanları için ajansımıza ait hesap altında çalışacağımız proje için yeni hesap oluşturularak, Google Analytics ve Yandex Metrica, Remarketing kodu ve dönüşüm kodları oluşturulmaktadır. Google Remarketing ve Google Ads Dönüşüm için etiketler oluşturularak altyapınız hazırlanır. Eğer web sitenize ait daha önce reklam çalışması yapıldıysa ve Google Ads kampanya hesabınız varsa, var olan hesabınızdaki tüm kampanyalar durdurulur ve tarafımızdan yapılan tüm çalışmalar yeni kampanyalar ile sizin hesabınız üzerinden aktif edilir.

Hesap Kurgusu: Sektör ve markanıza ait en iyi hedef kitle oluşturulmak üzere kampanyalar kurgulanmaktadır. Bu süreçte alakasız trafiğin oluşmaması adına doğru anahtar kelime analizleri yapılır. Reklam bütçenizin en iyi şekilde kullanılması sağlanırken, reklam kaynaklarınızın da olabildiğince doğru analizler ile maksimum kar edilecek şekilde kullanımı gerçekleştirilir.

Optimizasyon: Kurguladığımız kampanyalarda sık sık reklam optimizasyonları sağlamaktayız. Bu sayede kampanya performansı ve reklamlardan geri dönüşler arttırılır. Reklam optimizasyonları; yeni pazar listeleri, arama hacmine göre yeni analiz edilen anahtar kelimeler, lokasyon, zaman ve arama terimleri optimizasyonu gibi reklam ile oluşan trafiğin kalitesini arttırmayla ilişkili düzenlemelerdir.

Raporlama: Reklam kampanyalarınız tamamlanırken sizlere bilgi sahibi olabilmeniz adına detaylı rapor sunulur. Kampanyalarla sağlanan trafik kalitesi ve potansiyel kitle değerlendirmesi, hedefler ve harcamalar bu rapor içerisinde bulabileceğiniz bilgilerdir.